KIZ – ljudska pravljica

V šolski knjižnici nam je knjižničarka Martina Vidmar pripravila uro na temo ljudske pravljice. Spoznavali smo značilnosti ljudske pravljice, ki se je prenašala iz roda v rod… Ne le pravljice, tudi izštevank, ugank, izrekov … Spoznavali smo knjižno gradivo na to temo ter izvor ljudskih pravljic. Poslušali smo pravljico o štirih godcih iz knjige Babica pripoveduje. Na koncu smo za ponovitev reševali kviz in prejeli miselni vzorec značilnosti ljudskih pravljic …

Ura nam je bila zelo všeč. Hvala knjižničarki Martini Vidmar za pripravo drugačne, zelo zanimive ure v naši šolski knjižnici.

Ta vnos je bil objavljen v Naši posebni dnevi, Novi prispevki, Utrinki. Zaznamek za trajno povezavo.