Naša mala knjižnica

Bralni projekt Naša mala knjižnica je mednarodni projekt, ki je namenjen spodbujanju branja in dviganju bralne pismenosti ter spoznavanju drugih bralnih kultur. V projektu sodeluje veliko osnovnih šol. Letos smo se jim zopet že sedmo leto zapored pridružili tudi mi v 4. b razredu.

Projekt bomo izvajali v sodelovanju s šolsko knjižnico. Učenci bodo prejeli brezplačne Ustvarjalnike (delovni ezvezki) s pomočjo katerih bomo obogatili ure književnosti.

Letos bomo spoznali 6 knjig: O Kamilu, ki gleda z rokami, Zadeva z levom, Mina HB, H2O in zaklad blaznega očesa, Zarja in Živa (Plešasti Perko), Kapo in Bunda (2. del).

Več o posameznih knjigah (delali bomo po Ustvarjalniku 2) lahko najdete tukaj.

Ob koncu projekta bomo predvidoma v okviru bralnega tedna z razstavo pokazali, kaj smo počeli v projektu. Več o njem si lahko preberete tukaj.

Naše dejavnosti v zvezi s projektom bomo objavljali v posebnem zavihku na razredni spletni strani (Naša mala knjižnica).