Zdravi zobje

Cilj akcije je bil vzpodbuditi pozitiven odnos in odgovornost do lastnega zdravja zob in ustne votline. Gre za odlično motivacijsko akcijo, ki je tudi med starši in učitelji naletela na dober odziv, njihovo sodelovanje pa je ključno za pozitivne rezultate akcije. Spodbujanje k umivanju zob je ključnega pomena k zavedanju otrok, kako pomembno je temeljito čiščenje zob. Pravilno ščetkanje zob zahteva veliko motoričnih spretnosti, ki jih otroci stari do 10 let še ne obvladajo dobro, prav zato je staršem otrok priporočeno, da otroka nadzirajo in mu pri umivanju zob tudi pomagajo. Tekmovanje vodi ZD Idrija s pomočjo zobne asistentke, ki predvidoma mesečno prihaja na šolo.

Starši ob začetku tekmovanja podpišejo soglasje ter so seznanjeni z dobavo zobnih ščetk in past s strani ZD (hranimo v šoli na koncu šolskega leta pa zobne ščetke odnesejo domov). Najbolj čisti zobki razreda na šoli prejmejo priznanje, posamezniki pa diplome in nagrade.