Zdravi zobje

Cilj akcije je bil vzpodbuditi pozitiven odnos in odgovornost do lastnega zdravja zob in ustne votline. Gre za odlično motivacijsko akcijo, ki je tudi med starši in učitelji naletela na dober odziv, njihovo sodelovanje pa je ključno za pozitivne rezultate akcije. Spodbujanje k umivanju zob je ključnega pomena k zavedanju otrok, kako pomembno je temeljito čiščenje zob. Pravilno ščetkanje zob zahteva veliko motoričnih spretnosti, ki jih otroci stari do 10 let še ne obvladajo dobro, prav zato je staršem otrok priporočeno, da otroka nadzirajo in mu pri umivanju zob tudi pomagajo. Tekmovanje vodi ZD Idrija s pomočjo zobne asistentke, ki mesečno prihaja na šolo.

Tekmovanja  za čiste in zdrave zobe ob zdravi prehrani žal letos NE BO zaradi ukrepov Covida – 19.