1. kulturni dan: ZAČETEK BEVKOVE BRALNE ZNAČKE (BBZ)

Prvi kulturni dan je bil namenjen Bevkovi bralni znački. 17. september je obletnica rojstva in smrti pisatelja Franceta Bevka. Bralna značka na naši šoli se imenuje prav po tem pisatelju, Bevkova bralna značka. Družina bralcev je izjemna, saj šteje 140.000 in več udeležencev. Največ je še vedno osnovnošolcev, okoli 70 % učenk in učencev.

Kulturni dan je potekal na sledeč način:

1. Obisk šolske knjižnice (spoznavanje poti knjige)
  2. Uvod v bralno značko (pomen, cilj)
  3. Razgovor o kulturi in branju
  4. Slikovna predstavitev Franceta Bevka in reševanje UL
  5. Predstavitev in ogled knjig za letošnjo Bevkovo bralno značko (seznam)
  6. Predstavitev poteka bralne značke v letošnjem letu (čas, način)
  7. Ogled priložnostne razstave o Francetu Bevku v Mestni knjižnici in čitalnici Idrija (MKČI)

Naš cilj je, da kar največ učencev konča letošnjo bralno značko. Sezname in vsa navodila za branje so učenci že dobili v šoli.

Dobro brati pomeni bolje obvladati šolske izzive, lažje pridobivati nova znanja, se z manj napora znajti v življenju.

Hvala knjižničarki Martini Vidmar za odlično izpeljano uro v šolski knjižnici.

Nastanek plakata – pot knjige od ideje do bralca

Ta vnos je bil objavljen v Kulturni dnevi, Novi prispevki, Razredna skupnost, Utrinki. Zaznamek za trajno povezavo.