Zbiranje starega papirja – 12. 10. 2021

Obvestilo šolskega sklada:

Pozdravljeni,

v šolskem letu 2021/22 bomo 3x izvedli zbiranje starega papirja. Prvič letos bomo star papir zbirali:

• od 8. do 30. 10. 2021 v zbirnem centru Ljubevč (kamor odložite večje količine papirja) in
  • v torek, 12. 10. 2021, od 7.00 do 7.50 ter od 15.00 do 17.00 na šolskem dvorišču.

Pri oddaji papirja upoštevamo navodila NIJZ.

Zbiramo:

– zvezke (brez ovitkov);

– knjige;

– časopis;

– revije;

– reklame;

– pisarniški papir (brez ovitkov, plastičnih mas, kartonskih škatel oz. fasciklov).

Papir se bo zlagal v zabojnike in je lahko v kartonskih škatlah, ne sme pa biti v plastičnih vrečkah, plastičnih ali lesenih gajbicah.

Kaj mora storiti vsak učenec, ki bo oddal papir na šolskem dvorišču?

1. Doma stehta papir in ga poveže z vrvico ali selotejpom.
  2. Na list napiše svoje ime in priimek, razred ter maso stehtanega papirja.
  3. List s podatki odda dežurnemu učitelju ob zabojniku in odvrže papir.

Zabojniki bodo postavljeni na dvorišču. K njim bodo učence in starše usmerjali dežurni učitelji in starši.

K zbiranju starega papirja še posebej vabimo učence devetih razredov, saj bo vsak razred za vsaj 700 kg zbranega papirja dobil sredstva za organizacijo dejavnosti ob zaključku šolanja v devetletki.

Ob koncu šolskega leta bo razred z največ zbranega papirja v vseh treh akcijah skupaj dobil nagrado.

Sedaj pa hitro poiščimo star papir doma, pri sosedih in sorodnikih.

Šolski sklad

OŠ Idrija

Ta vnos je bil objavljen v Novi prispevki. Zaznamek za trajno povezavo.