1. kulturni dan: ZAČETEK BBZ

Prvi kulturni dan je bil namenjen Bevkovi bralni znački. 17. september je obletnica rojstva in smrti pisatelja Franceta Bevka. Bralna značka na naši šoli se imenuje prav po tem pisatelju, Bevkova bralna značka. Družina bralcev je izjemna, saj šteje 140.000 in več udeležencev. Največ je še vedno osnovnošolcev, okoli 70 % učenk in učencev.

Kulturni dan je potekal na sledeč način:

1. Obisk šolske knjižnice (spoznavanje poti knjige)
  2. Uvod v bralno značko (nagovor raperja Trkaja)
  3. Razgovor o kulturi in branju
  4. Slikovna predstavitev Franceta Bevka in reševanje UL
  5. Predstavitev in ogled knjig za letošnjo Bevkovo bralno značko (seznam)
  6. Predstavitev poteka bralne značke v letošnjem letu (čas, način)

Pri likovni umetnosti pa bo vsak učenec izdelal še svojo pravo knjižico, ki jih bomo razstavili pred šolsko knjižnico.

Naš cilj je, da vsi učenci končajo letošnjo bralno značko. Sezname in vsa navodila za branje so učenci že dobili v šoli.

Dobro brati pomeni bolje obvladati šolske izzive, lažje pridobivati nova znanja, se z manj napora znajti v življenju.

Hvala knjižničarki Martini Vidmar za odlično izpeljano uro v šolski knjižnici.

Ta vnos je bil objavljen v Kulturni dnevi, Naši posebni dnevi. Zaznamek za trajno povezavo.